Penzion se nachází přibližně 50m od areálu U Slona. V areálu najdete spodní stanici lanovky (666m.n.m.), bobovou dráhu, snowpark a crossovou trať, funline a také večerní sáňkařskou dráhu. V chatě U Slona je restaurace, venkovní terasa s posezením, dětské hřiště, aprés ski bar, půjčovna lyží, snowboardů a skialpů

Areál Sněžník s wellness hotelem Vista, ke kterému je možné dojít od Penzionu také po Stamichmanové naučné stezce, je ve vzdálenosti cca 2 km. V areálu můžete zažít adrenalinovou jízdu na Mamutí horské dráze o délce 3km. V okolí hotelu jsou Mamutíkovy zážitkové parkyAdrenalin park a Trail park, Sky bridge 721, Stezka v oblacíh. Veškeré potřebné informace najdete na stránkách horského resortu Dolní Morava: Dolní Morava …hory zážitků (dolnimorava.cz)

Kralický Sněžník 1 424 m n.m.

Třetí nejvyšší vrchol v České Republice, krásná pěší tůra (10-12km) od Penzionu.

Králický Sněžník je pohoří, jenž se rozprostírá mezi Jeseníky a Orlickými horami. Vrchol Sněžníku se nachází ve výšce 1424 m. Masiv Králického Sněžníku je označován jako „střecha Evropy“, poněvadž jeden z jeho vrcholů – Klepý – tvoří hlavní evropské rozvodí, voda z jeho svahů je potoky a řekami odváděna do přítoků Černého, Severního a Baltského moře. Králický Sněžník je od roku 1990 Národní přírodní rezervací.
Na jejím vrcholu se stýkají hranice Moravy, Slezska a Polska. Na polské straně hranice se nachází turistická chata z roku 1871. Až do roku 1973 na vrcholu stávala kamenná rozhledna z roku 1899. K zajímavostem na vrcholu hory patří nyní hraniční sloup a soška slůněte. V roce 2020 se začala budovat nová rozhĺedna.
Z vrcholu je nádherný výhled na Orlické hory, Staroměstsko a Hrubý Jeseník. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Olomouc, Krkonoše a Beskydy.
Nedaleko vrcholu ve výšce 1350 m se nachází studánka, ze které pramení řeka Morava. Asi 500 m pod vrcholem se nachází kamenné moře, tzv. Vlaštovčí kameny.

Rozhledna Klepý

Vyhlídková a protipožární věž na vrcholu Klepý na česko-polské hranici postavená v roce 2009. Vzdálenost pěšky 4-5 km. krásné vyhlídky do okolí.

Klepý je evropským rozvodím a občas se mu proto přezdívá i Střecha Evropy. Vody z jeho svahů odtékají do tří moří, což je evropský unikát. Pokud voda spadne na jihovýchodní svah, pak pravděpodobně skončí v některém z vodních toků, které tečou do Moravy, následně do Dunaje a ve finále tedy do Černého moře.

Kralická pevnostní oblast – Vojenské muzeum Králíky

Pevnostní pásmo mezi kótou Maliník a Zemskou bránou, tvořilo jeden z nejsilněji opevněných úseků hranic Československé republiky před 2 světovou válkou. Autem nebo pěšky 5-10 km.

Dalším pilířem projektu Králická pevnostní oblast se postupně stane v srpnu 2008 veřejnosti zpřístupněná dělostřelecká tvrz Hůrka. Jde o objekt stejné kategorie, jako v případě Boudy, avšak v rozdílném stavu zachovalosti. Hůrku využívala armáda ke skladovacím účelům více než 50 let. Její předností je vynikající dostupnost pro fyzicky méně zdatné návštěvníky a možnost celoročního provozu. Objekt patří městu Králíky, provozovatelem je Společnost přátel čs. opevnění, o. p. s.

Výčet trojice pilířů Králické pevnostní oblasti uzavírá (nikoliv však významem) Vojenské muzeum Králíky (VMK) — celoročně přístupná vojensko-historická expozice věnovaná problematice obrany státu. Zde mají návštěvníci možnost vidět exponáty z výzbroje mobilních součástí armády — bojové prostředky, vozidla, dělostřelecké zbraně, munici, uniformy, dokumenty, fotografie… Pracuje zde také specializované TIC, zaměřené na Králickou pevnostní oblast a čs. opevnění celorepublikově. V roce 2009 projde VMK zásadní přestavbou financovanou z fondů EU, stane se pak nejmodernějším vojensko-historickým muzeem na území ČR.

Velké Losiny – Termální lázně, Muzeum

Unikátní termální park, jediný svého druhu v České republice Therme Losiny s celoročním provozem. Vyzkoušejte 9 termálních bazénů a vodní atrakce. Zámecký a lázeňský park vám nabízí příjemnou relaxační vycházku, při které je možno navštívit Muzeum papíru. 35 – 40 km.

Pivovar Holba v Hanušovicích

Možnost exkurze do pivovarského muzea Holba Hanušovice. Historie pivovarnictví od jeho počátků( Holba založena 1874) až do součastnosti. Příležitost ochutnat zlatavý mok. 20Km. Exkurze v pivovaru Holba | Pivovarské muzeum Holba Hanušovice (pivovarskemuzeum.cz)

Loučná nad Desnou

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně. Unikátní vodní dílo, jehož většina objektů se nachází v podzemí. Jedná se o třetí největší přečerpávací elektrárnu na světě. Je to také nejvýše položená vodní plocha v České republice.  Exkurze jsou možné po objednání. V létě je možné sjet na půjčených koloběžkách od horní nádrže až dolů do Koutů. 37 Km.